Достапни линкови

Пакистанските сили ја продолжуваат акцијата против талибанците


Пакистанските трупи денеска убиле 6-мина талибански милитанти во градот Мингора, во долината Сват. Во меѓувреме, илјадници бегалци продолжуваат да се враќаат во своите домови во тој регион, од каде што побегнаа поради борбите меѓу пакистанските сили и талибанците.
XS
SM
MD
LG