Достапни линкови

Смирување на тензиите во Грузија?Претставници на Грузија и на отцепената република Абхазија разговараа за безбедносни прашања со цел да бидат намалени тензиите. Тоа беше прв состанок меѓу двете страни по минатогодишната војна. Инаку, вчера, рускиот претседател Дмитриј Медведев при посетата на регионот, изјави дека Грузија извлекла поука од поразот во минатото лето. Во меѓувреме, американски воен брод пристигна во грузиското пристаниште Батуми на учество во воени вежби.
XS
SM
MD
LG