Достапни линкови

ЕК ќе препорача визна либерализација за Македонија, Србија и Црна Гора


Европската Комисија денеска на Советот на министрите на Европската унија треба да му предложи укинување на визите за Македонија, Србија и Црна Гора.
Одлуката за префрлување на Македонија, Србија и Црна Гора на белата шенген листа од први јануари 2010 година, како што е најавено, во Брисел ќе ја соопштат еврокомесарите за правда и за проширување Жак Баро и Оли Рен, на прес конференција.
XS
SM
MD
LG