Достапни линкови

Екс-Премиерот на Полска е нов Претседател на Европскиот Парламент


Поранешниот премиер на Полска Јерзи Бузек е избран за нов Претседател на Европскиот Парламент. Бузек е првиот Претседател на Парламентот од поранешна комунистичка земја.
XS
SM
MD
LG