Достапни линкови

Се урна хеликоптер во Хелманд


Хеликоптер користен од старнските трупи се урна во Авганистанската провинција Хелманд. Во него, според АФП, кој се повикува на изјава на портпарол на НАТО, имало две лица цивилни работници. Засега не се знаат причините за инцидентот. Талибански портпарол изјави дека тие го урнале, додека сведоци изјавија оти пред да падна виделе дека избувнал пожар на хеликоптерот.
XS
SM
MD
LG