Достапни линкови

Најмалку 23 милитанти убиени во Пакистан


Според владини преставници, најмалку 23 милитанти биле убиени во судири во северо-западен Пакистан во близина на границата со Пакистан. Во оваа подрачје судирите кои започнаа вчера продолжиле и ова утро.
XS
SM
MD
LG