Достапни линкови

Кризата нема да се одрази на Олимписките игри во Лондон, во 2012


Олимписките игри во Лондон, во 2012 година, нема да почувствуваат никакви последици од мерките на британската влада за намалување на јавните трошоци, рече вчера претседателот на организациониот одбор Себастијан Коу.
Рецесијата ја донесе Британија до најголемиот мирнодопски дефицит, поради што владата на премиерот Гордон Браун е приморана да штеди, во разни области од јавниот сектор.
XS
SM
MD
LG