Достапни линкови

Турски воени авиони прелетале над грчкиот остров Агатониси


Жителите на грчкиот остров Агатониси денеска беа сведоци на ниско прелетување на турски воени авиони кои го нарушија воздушниот простор на Грција, соопштија властите. Грчкото министерство за одбрана потврди дека над островот прелетале осум турски “ловци“.
XS
SM
MD
LG