Достапни линкови

Лидерот на Северна Кореа боледува од рак ?


Јужнокорејската разузнавачка агенција соопшти дека не може да ги потврди новинските извештаи според кои севернокорејскиот лидер Ким Јонг Втори има рак на панкреас. Јужнокорејските медиуми, повикувајки се на разузнавачки извори од Јужна Кореа и Кина, соопшптија дека лидерот на Северна Кореа има рак на панкрас кој му го загрозува животот веќе една година.
XS
SM
MD
LG