Достапни линкови

Северна Македонија не е дефинитивен предлог, изјави претседателот Иванов


Разговорите за решавање на македонско – грчкиот спор за името, со посредство на Метју Нимиц, се интензивирани, а до крајот на август и двете страни треба да дадат одговор на новите идеји на посредникот, кои не се однесуваат само на името. Ова во Загреб го изјави македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов, додавајки дека Македонија го поздравува ставот на грчкиот претседател Папуљас дека таквите прашања треба да се решаваат во рамките на меѓународното право
XS
SM
MD
LG