Достапни линкови

Пакистанската влада ги враќа бегалците во долината Сват


Пакистанската влада започнала да ги враќа дома бегалците од долината Сват, кои побегнаа поради офанзивата на пакистанските сили против талибанските милитанти. Се проценува дека околу 2 милиони луѓе ги напуштиле своите домови. Обединетите Нации предупредија дека враќањето на бегалците мора да биде доброволно, бидејки во тој регион голем дел од инфраструктурата е уништен.
XS
SM
MD
LG