Достапни линкови

Повторно одложено лансирањето на шатлот Ендевор


НАСА повторно го одложи лансирањето на шатлот Ендевор, поради лошо време, по втор пат во последните 24 часа и по четврти пат во последните 4 недели. Нов обид да биде лансиран Ендевор, кој треба да се спои со Меѓународната вселенска станица, ќе биде направен денес попладне, доколку временските услови бидат поволни.
XS
SM
MD
LG