Достапни линкови

Предвремени парламентарни избори во ЈапонијаЈапонскиот премиер Таро Асо, како што е најавено, ќе го распушти парламентот и ќе закаже превремени избори за 30-ти август. До овој чекор доаѓа откако владејачкиот блок, предводен од Таро Асо, доживеа тежок пораз на вчерашните локални избори во Токио.
XS
SM
MD
LG