Достапни линкови

Конститутивната седница на Европскиот парламент


Во Стразбур, денеска, ќе се одржи конститутивната седница на Европскиот парламент, по изборите за нови членови на парламентот одржани во јуни. На јунските избори беа избрани 736 пратеници.
XS
SM
MD
LG