Достапни линкови

Четворица убиени во бомбашки напади на цркви во Ирак


Најмалку четири лица се убиени, а 32 се повредени во серијата напади на христијански цркви, што се случија синоќа во Багдад. Четворицата христијани загинаа кај црквата Нотрдам во Багдад, а повредените, во нејголем број христијани, биле нападнати во експлозии, кои исто така се случиле во близина на христијански цркви.
XS
SM
MD
LG