Достапни линкови

Нови апсења на новинари во Иран


Организацијата Репортери Без Граници соопшти дека во Иран биле уапсени уште петмина новинари. Од минатомесечните претседателски избори во земјата до денеска властите уапсиле вкупно 41 новинар и неколкумина блогери, се додава во соопштението на меѓународната организација.
XS
SM
MD
LG