Достапни линкови

Марк Вебер победник на германското Гранд при


Возачот на Ред Бул Марк Вебер ја постигна својата прва победа во Формула 1. Вебер трката ја заврши со време од 1 час 36 минути и 43 секунди. Со тоа Австралијанецот стана 102. возач во Формула 1 што се искачил на највиското место на победничкиот пиедестал.
XS
SM
MD
LG