Достапни линкови

НАСА го одложи лансирањето на шатлот Ендевор


Американската вселенска агенција НАСА соопшти дека го одложила денешното лансирање на шатлот „Ендевор“, по 11 удари на гром во близина на платформата за лансирање во Кејп Канаверал во Флорида. Шатлот ќе биде лансиран откако екипите на НАСА ќе проверат дали грмотевиците ја оштетиле опремата.
XS
SM
MD
LG