Достапни линкови

Американските вооружени сили ослободија петмина иранчани


Петмина ирански службеници кои беа заробени во Ирак од страна на американските вооружени сили денеска се вратија во родната земја. Службениците беа уапсени поради сомнение дека соработувале со шиитските бунтовници. Петмината денеска пристигнаа на аеродромот во Техеран каде беа пречекани од Министерот за надворешни работи на Иран Маноучеир Мотаки.
XS
SM
MD
LG