Достапни линкови

Спасени тројца рудари во Кина


Тројца рудари се спасени од поплавен рудник, по 25 дена под земја. Кинеските медиуми јавија дека уште дванаесетмина рудари се заробени во рудникот Хинчао во југозападниот дел на земјата кој се поплави на 17 јуни.
XS
SM
MD
LG