Достапни линкови

Осуммина бунтовници убиени во Русија


Руските власти соопштија дека осуммина бунтовници се убиени во два одвојни инциденти. Првата престрелка настанала покрај чеченската граница а втората избила покрај границата со Ингушетија. Чеченскиот Министер за внатрешни работи изјави дека престрелките настанале при антитерористички операции. Во инцидентите загинал и еден полицаец.
XS
SM
MD
LG