Достапни линкови

Најлошото од економската криза допрва доаѓа ?


Економскиот советник на американскиот Претседател Барак Обама изјави дека најлошото од светската економска криза можеби допрва ќе дојде. Лери Самерс во интервју за Фајненшл Тајмс изјавил дека светската економска криза се уште не е завршена, додавајки дека може да се очекува зголемување на невработеноста и пад на Бруто домашниот производ на Соединетите Американски Држави.
XS
SM
MD
LG