Достапни линкови

Црна Гора ќе испрати амбасадори во Белград и Приштина


Претседателот на Црна Гора Филип Вујановиќ изјави дека наскоро ќе биде именуван црногорски амбасадор во Белград. Говорејки за именување на амбасадор во Приштина, Вујановиќ рече дека интензивно се работи и на таа важна обврска.
XS
SM
MD
LG