Достапни линкови

Петмина полицајци убиени во Пакистан


Непознати вооружени лица убиле петмина полицајци и шумар во северозападниот дел на Пакистан. Полицијата соопшти дека инцидентот се случил во шума во областа Мансехра. За сега никој ја нема превземено одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG