Достапни линкови

Дванаесетмина сунитски бунтовници ќе бидат обесени идната недела


Шефот на судството на југоисточната иранска провинција Систан – Балучистан изјави дека 12 членови на сунитска бунтовничка група ќе бидат обесени до крајот на идната недела. Властите ги обвинуваат бунтовниците за трговија со дрога и киднапирање
XS
SM
MD
LG