Достапни линкови

Експлозија на бомба во Атина


Во Атина непознати лица рано изутринава активирале бомба пред куќата на поранешниот заменик-министер за полиција. Во инцидентот нема жртви. Експлозивната направа предизвикала мала штета пред куќата на заменикот министер Панагиотис Хинофорис. Ниту една терористичка група досега не ја презеде одговорноста за бомбашкиот напад.
XS
SM
MD
LG