Достапни линкови

Протести пред германската амбасада во Иран


Ирански студенти денеска протестираат пред германската амбасада во Техеран. Повод за протестите е убиството на жена муслиманка во Германија. Во инцидент во германска судница германец од руско потекло ја заклал 31 годишна трудница Марва ел Ширбини. Инцидентот кој се случи на први овој месец предизвика остри рекации меѓу муслиманите.
XS
SM
MD
LG