Достапни линкови

Тројца талибанци убиени во ракетен напад


Пакистанските власти соопштија дека тројца милитанти се убиени во северозападен Пакистан, во близина на авханистанската граница, откако американско беспилотно летало истрелало ракета. Ова е петти ракетен напад врз талибанските милитанти во две недели.
XS
SM
MD
LG