Достапни линкови

Во Ватикан средба Бенедикт 16 ти - Обама


Папата Бенедикт 16 денеска го прими американскиот претседател Барак Обама во Ватикан. Ова прва средба на Обама, кој е протестант, со лидерот на католичката црква. Американскиот Претседател во Ватикан пристигна од Аквила – Италија каде што учествуваше на самитот на Г – 8.
XS
SM
MD
LG