Достапни линкови

Ке влегува ли Исланд во ЕУ?


Во Парламентот на Исланд денеска се дебатираше за влегувањето на земјата во Европската Унија. Ке се гласа во понеделник а доколку биде позитивна одлуката за преговори со Брисел ова прашање ке биде предмет на референдум. Исландската влада се реши на овој чекор по економскиот колапс за време на глобалната финансиска криза.
XS
SM
MD
LG