Достапни линкови

Откриена масовна гробница во источниот дел на КосовоПолицијата на ЕУЛЕКС открила масовна гробница во источниот дел на Косово, во која имало остатоци од најмалку 8 луѓе. Портпарол на полициската мисија на Европската Унија на Косово изјави дека експертите ја пронашле гробницата на место на кое југословенските трупи имале барикади во 1998-ма година. Форензичарите и натаму се на местото и не ја исклучуваат можноста да бидат пронајдени уште тела.
XS
SM
MD
LG