Достапни линкови

Од Г-8 повик до Азербејџан и Ерменија да го решат спорот за Нагорно Карабах


Соединетите Држави, Франција и Русија ги повикаа лидерите на Ерменија и на Азербејџан да го решат долго-годишниот спор за Нагорно Карабах. Претседателите Барак Обама, Никола Саркози и Дмитриј Медведев, го упатија овој заеднички повик од Самитот на групата 8 во Италија. Претседателите на Ерменија и на Азербејџан ќе одржат мировни преговори на 17-ти јули во Русија.

XS
SM
MD
LG