Достапни линкови

Побарувачката за нафта ќе расте во 2010


Глобалната побарувачка на нафтата по две годишниот пад поради рецесијата идната година ке порасне за 1,7 насто. Во прогнозата на Меѓународната агенција за трговија се вели дека порастот ке биде забележан благодарејки на побарувачката на земјите во развој. Оваа година се очекува пад од 2,9 проценти.
XS
SM
MD
LG