Достапни линкови

Папата Бенедикт ќе го прими Обама


Папата Бенедикт 16 денеска во Ватикан ке го прими американскиот Претседател Барак Обама кој во Италија учествува на самитот на Г - 8. Се очекува разговорите да бидат посветени на растечката сиромаштија во светот и заштитата на природната средина.
XS
SM
MD
LG