Достапни линкови

Прогноза за времето- сончево, попладне нестабилно


Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне ќе има нестабилна облачност со локален дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура се движи од 11 до 18, а дневната ќе биде од 25 до 35 степени. Во Скопје ќе биде сончево, а попладне со услови за локален дожд и грмежи. Утринската температура се спушти до 18, а дневната ќе достигне до 29 степени.
XS
SM
MD
LG