Достапни линкови

Фуере порача побрзо именување на нови министри


Евроамбасадорот Ерван Фуере денеска изјави оти од Македонија се очекува континуирано и брзо исполнување на неопходните реформи што ќе и овозможат на земјата да премине во следната фаза од процесот на пристапување кон ЕУ, притоа укажувајќи на важноста од побрзо завршување на процедурата за именување нови министри во Владата. Комесарите за проширување на Унијата и за безбедносна и надворешна политика Оли Рен и Хавиер Солана наскоро доаѓаат во Македонија во одвојни посети, најави Фуере.
XS
SM
MD
LG