Достапни линкови

Иран нема да отстапи од нуклеарната програмаАли Акбар Велајати, советник на иранскиот врховен верски лидер Али Хаменеи, изјави дека Иран нема да отстапи ниту еден чекор од својата нуклеарна програма. Не е јасно дали овој став на Велајати е всушност одговор на изјавата на францускиот претседател Никола Саркози дека големите сили му даваат рок од три месеци на Иран за да биде направен прогрес во преговорите за нуклеарната програма.
XS
SM
MD
LG