Достапни линкови

Бомбашки напади во Ирак - 40-тина загинатиНајмалку 34 луѓе загинале а околу 60 се ранети во денешните два самоубиствени бомбашки напади во градот Тал Афар во северен Ирак, соопшти полицијата. Во Багдад пак, 7 лица загинале, а 20-тина биле повредени од експлозија на бомба на еден пазар во населбата Садр Сити, претежно населена со шиити.
XS
SM
MD
LG