Достапни линкови

25 лица, повеќето деца, загинале во експлозија во близина на КабулВо бомбашки напад во авганистанската провинција Логар, на 30 километри од Кабул, настрадале 25 луѓе, од кои 21 цивил и четворица полицајци. Најголемиот дел од жртвите биле деца кои оделе на училиште.
XS
SM
MD
LG