Достапни линкови

Ривалските страни од Хондурас, на преговори во Костарика


Протераниот претседател на Хондурас, Мануел Зелаја изјави дека очекува од лидерите на воениот удар, во наредните 24 часа да се откажат од власта и да дозволат негово враќање на функцијата. Пристигнувајки во Костарика на разговори со неговите ривали, Зелаја повтори дека ќе прифати дискусија само за негово враќање како претседател на Хондурас. Преговорите ќе се одржат со посредништво на претседателот на Костарика, Оскар Ариас.
XS
SM
MD
LG