Достапни линкови

Прогноза за времето- сончево, попладне нестабилно


Времето денеска ќе биде претежно сончево со умерена облачност попладне. Во северните делови ќе биде нестабилно со локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура се движи од 13 до 19, а дневната ќе биде од 26 до 34 степени. Во Скопје претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно со локален дожд и грмежи. Утринската температура се спушти до 17, а дневната ќе достигне до 29 степени.
XS
SM
MD
LG