Достапни линкови

Шест талибанци убиени во ракетен напад во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека ракета истрелана од американско беспилотно летало погодила камп на талибански милитанти во северозападниот дел на Пакистан денеска. Наводно шест талибанци загинале во нападот.
XS
SM
MD
LG