Достапни линкови

Генералниот секретар на Владата поднесе оставка


Генералниот секретар на Владата на Република Македонија Стојан Тодоров денеска поднесе оставка на својата функција, соопшти прес-службата на Владата. Во соопштението до медиумите не се наведени причините за оставката.

Препорачано

XS
SM
MD
LG