Достапни линкови

Обама од Русија, во Италија на Г-8


Американскиот претседател Барак Обама ја заврши посетата на Русија и отпатува за Италија, каде што ќе учествува на самитот на групата 8 индустриски најразвиени земји во светот. Обама во МОсква изјави дека Русија и Соединетите Држави не треба да бидат противници и оти Вашингтон би сакал Русија да биде силна, мирољубива и просперитетна држава, со развиена демократија.
XS
SM
MD
LG