Достапни линкови

Напади врз полицајци во Чеченија, Ингушетија и Дагестан


Во чеченскиот главен град Грозни, екплодирала бомба, при што 6 луѓе биле повредени, вклучувајки и двајца полицајци. Во соседна Ингушетија, еден полицаец бил убиен од непознати напаѓачи кои отвориле оган од возило во движење. Двајца полицајци биле ранети и во соседен Дагестан.
XS
SM
MD
LG