Достапни линкови

Прогноза за времето денеска- без дожд


Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Утринската температура се движи од 13 до 19, а дневната ќе биде од 28 до 35 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност. Утринската температура се спушти до 18, а дневната ќе достигне до 33 степени.
XS
SM
MD
LG