Достапни линкови

САД не му дале зелено светло на Израел да го бомбардира Иран


Американскиот Претседател Барак Обама денеска демантираше дека САД му дал зелено светло на Израел да ги бомбардира иранските нуклеарни погони. Запрашан дали САД му дозволил на Израел да го бомбардира Иран, Обама одговори „Апсолутно не“, додавајки дека отворените прашања за иранската нуклеарна програма треба да се решат „преку дипломатгски канали“.
XS
SM
MD
LG