Достапни линкови

Јавна комеморативна церемонија за Мајкл Џексон


Денеска во САД ќе се одржи јавна комеморативна церемонија за починатата поп ѕвезда Мајкл Џексон. Повеќе од 20,000 обожаватели ќе присуствуваат на настанот кој ќе се одржи на спортски стадион во Лос Анџелес. Џексон почина на 25 јуни од срцев удар.
XS
SM
MD
LG