Достапни линкови

Пилот и војник загинаа при уривање на авион МИГ-29 во Србија


Еден пилот и еден војник загинаа при уривање на авион МИГ-29 во околината на аеродромот Батајница соопшти српското Министерство за одбрана. Eден војник е полесно повреден a во тек е истрага за откривање на причините поради кои се случила несреќата.
XS
SM
MD
LG