Достапни линкови

Саркози бара ослободување на притворена французинка во Иран


Францускиот Претседател Николас Саркози испрати апел до иранските власти да ослободат притворена французинка, нарекувајки ги обвиненијата против неа за шпијубажа !чиста фантазија“. Француското министерство за надворешни работи соопшти дека иранската полиција привела 23 годишна французинка која ја напуштала земјата по петмесечен студиски престој.
XS
SM
MD
LG